Cechy dobrych kozaków

Bordowe ściągane kozaki Nightcall 2

W każdej kobiecej szafie powinny znaleźć się idealne kozaki, które dzięki klasyce wyglądu będą mogły być numerem jeden wśród obuwia jesienno zimowego na wiele sezonów. W wypadku tego rodzaju butów bardzo ważna jest jakość materiału wykonania, który bezpośrednio wpływa na komfort noszenia.

Jak wyglądają kozaki?


Buty kozaki damskie na obcasie to model sięgający do połowy łydki i zwykle zapinany na zamek poprowadzony na całej wysokości buta. Najczęściej profilowana, dobrze trzymająca stopę podeszwa wyposażona jest w bieżnik, który zapewnia stabilizację każdego kroku nawet na śliskiej powierzchni.

Kozaki występują również w wersji na łaskim obcasie, a ich wygląd jest mocno uzależniony od indywidualnego gustu osoby kupującej. Krótkie kozaki damskie występują w sklepach równie często, co długie, a ich kształty, kolory i materiał są naprawdę różne.

Materiał cholewki


Najlepsze kozaki są wykonane ze skóry, ponieważ zapewniają odpowiednią cyrkulację wewnątrz buta pozwalając oddychać skórze stóp. Dodatkowo dobrze dopasowują się do stopy poprzez delikatne rozciąganie. Do wykonywania tego rodzaju obuwia wykorzystuje się skórę licową, zamsz, nubuk lub dwoiny, będące produktem ubocznym poziomego cięcia skóry.

Ochrona przed chłodem


Wewnętrzne profilowanie podeszwy to nie wszystko. Bardzo ważne jest, aby podeszwa w tego rodzaju obuwiu była porządnie wykonana – przede wszystkim gruba i z wyraźnym bieżnikiem, bez względu na wysokość obcasów.

Kozaki (zobacz te modele) najlepiej, aby były ocieplane naturalną wełną, ponieważ wyłożenie ich wnętrza polarem lub innym syntetycznym materiałem nie jest w stanie zaoferować tylu pozytywnych właściwości co dobra, poczciwa, stara wełna naturalna. Wysokie kozaki ze skóry z grubą podeszwą zapewnią maksymalny możliwy komfort użytkowania.